Team Avatar

Aleksandra Piotrowska

External Counsel w Kancelarii Fairfield

Jej doświadczenie w ramach współpracy z Kancelarią obejmuje doradztwo dla lekarzy i farmaceutów w sprawach tzw. błędów medycznych/farmaceutycznych. Reprezentuje klientów na etapie postępowania przygotowawczego i sądowokarnego, a także w sądach cywilnych i dyscyplinarnych.    W swojej praktyce podejmuje się zabezpieczania interesów tych grup zawodowych już na etapie wezwania lekarza/farmaceuty na przesłuchanie w charakterze świadka.

Dwukrotna absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, na którym ukończyła studia prawnicze, a następnie studia II-go stopnia na kierunku prawo medyczne, broniąc na ocenę bardzo dobrą pracę magisterską pod tytułem „Odpowiedzialność cywilnoprawna podmiotu leczniczego za błąd organizacyjny”.

Absolwentka podyplomowej Akademii Prawa Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Wydziału Prawa Uniwersytetu Gandawskiego w Belgii (LLP Erasmus) oraz studiów Innovation and Regulation in Pharma&Medtech, które ukończyła w Justus-Liebig-Universität Gießen w Niemczech.

Adwokat zrzeszony w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Warszawie. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie. Mediator.