Team Avatar

Paulina Muszyńska

Associate w Kancelarii Fairfield

Paulina Muszyńska świadczy pomoc prawną podmiotom rynku regulowanego, w szczególności z zakresu prawa medycznego, farmaceutycznego i żywnościowego. Specjalizuje się w szczególności w zagadnieniach związanych z szeroko pojętą dystrybucją produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz produktów z pogranicza. Posiada także doświadczenie w doradztwie z zakresu innowacyjnych obszarów Life Sciences, takich jak telemedycyna i e-zdrowie.

Doradztwo prawne realizuje w formule bieżącej, doraźnej oraz projektowej. W bieżącym doradztwie skupia się na kwestiach związanych z przygotowaniem i negocjowaniem umów gospodarczych, zagadnieniach korporacyjnych oraz pracowniczych, z uwzględnieniem zasad compliance. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kompleksowego doradztwa projektowego, m.in. tworzenie struktury dystrybucji, otwieranie hurtowni farmaceutycznych czy zakładanie podmiotów leczniczych.

Aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem Prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Prawa Amerykańskiego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka Fundacji im. Lesława Pagi – IV edycja Liderów Ochrony Zdrowia.