Team Avatar

Radosław Maćkowski

External Counsel w Kancelarii Fairfield

Świadczy usługi doradztwa podatkowego dla firm m.in. z branż: farmaceutycznej, wyrobów medycznych, usług medycznych, kosmetycznej, reklamowej i marketingowej oraz branży spożywczej (w tym alkohole, suplementy diety). Zajmuje się doradztwem podatkowym i prawnym obsługując Klientów krajowych i zagranicznych w zakresie podatku od towarów i usług (VAT), podatków dochodowych (CIT i PIT), podatku akcyzowego i innych.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego, pracował dla firm doradczych z tzw. „wielkiej czwórki”. W swojej pracy uczestniczył m.in. w przeglądach podatkowych, procesach restrukturyzacyjnych i bieżącym doradztwo podatkowym. Ponadto reprezentował Klientów w postępowaniach przed krajowymi sądami administracyjnymi (WSA i NSA), organami administracji skarbowej i celnej oraz organami statystycznymi.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (UW) oraz Centrum Prawa Amerykańskiego. W latach 2002-2003 był uczestnikiem kursu stypendialnego na Uniwersytecie w Lund (Szwecja).

Autor bloga o podatkach w branży healthcare i life sciences – podatkinazdrowie.pl

Były uczestnik sekcji karno-medycznej Kliniki Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.